Archiwum


Funkcja Archiwum/CatchUP pozwala na odtwarzanie wcześniej nadawanego materiału. Działa to na zasadzie biblioteki z zapisanymi materiałami wideo. Przydaje się gdy chcemy oglądać ulubiony serial bez reklam czy akurat nie było nas w domu na jakieś wydarzenie w telewizji. Sama obsługa jest bardzo prosta. Najczęściej wystarczy wejść w przewodnik danego kanału i kliknąć na materiał jaki nas interesuje. Możemy przewijać do przodu do tyłu czy po prostu zatrzymać transmisje i wrócić do oglądania za jakiś czas. Niestety nie wszystkie aplikacje są kompatybilne z tą funkcją. Poniżej przedstawię niektóre z nich na wybrane urządzenia.


StrimsTVPC - Aplikacja na komputery z systemem Windows. Specjalnie przygotowana dla abonentów StrimsTV. Działa tylko i wyłącznie z subskrypcją zakupioną na naszej stronie. Na głównym ekranie dostępna jest zakładka archiwum a w niej kanały z dostępną funkcją cofania.IPTV - darmowa aplikacja na telefony z androidem czy inne urządzenia z android tv. Funkcja archiwum na tej aplikacji działa ekspresowo. Kanały przewijają się niemal od razu. Poniżej dołączam film w jaki sposób można zatrzymywać, przewijać czy wybierać transmisje z poprzednich dni.
Smart IPTV - to jedna z popularniejszych aplikacji na telewizory czy tv boxy, która posiada funkcje archiwum. Po wejściu w przewodnik danego kanału (przytrzymaj dłużej środkowy przycisk na pilocie) wystarczy uruchomić interesujący nas materiał. Zielone kropki obok nazwy kanału oznaczają, że dana stacja ma funkcje cofania. Niestety minusem jest samo ładowanie transmisji, konkurencyjne aplikacje są znacznie szybsze.