Jeżeli jesteśmy w posiadaniu telewizora z funkcją SMART, bez problemu możemy na nim odtwarzać technologię IPTV. Do starszych odbiorników, będziemy musieli zaopatrzyć się w TV Box. Wymagania do oglądania telewizji internetowej są bardzo małe, więc przystawka do naszego odbiornika nie musi być droga. Obecnie możemy dostać przyzwoite urządzenie za 150-200zł.

Smart IPTV - to zdecydowanie najlepsza aplikacja do oglądania IPTV na naszych telewizorach. Znajdziemy ją w sklepie SMART czy ANDROID TV. Jednym z wielu plusów to automatyczna konfiguracja przewodnika czy loga kanałów. Jeśli nasz dostawca IPTV nie zaopatrzył nas w źródło EPG, SIPTV zrobi to za nas i sama przystosuje kanały. Duża wygodą może być również funkcja automatycznego włączania telewizji IPTV po uruchomieniu naszego odbiornika. Nie musimy od nowa ładować aplikacj gdyż SIPTV od razu ładuje nasz ostatnio odtwarzany kanał. Ważną funkcją na pewno jest możliwość cofania programów tzw. Catch Up. Jeżeli nasz dostawca umożliwia taką usługę, możemy do jakiegoś momentu cofać daną transmisję. Aplikacją nie jest darmowa. Opłata jest jednorazowa i wynosi 5,5 euro. Przed zakupem jednak, możemy przetestować usługę przez 7 dni.

Po ściągnięciu i pierwszym uruchomieniu programu, wyświetli nam się komunikat o aktywacji, która odbywa się na oficjalnej stronie projektu, SIPTV. Gdy wykonamy tą czynność możemy załadować tam również naszą bibliotekę z kanałami. Na ich stronie również znajduje się cała dogłębna konfiguracją pod dostępne telewizory.


Perfect Player - kolejna polecana aplikacja pod nasze telewizory. Nie jest tak zautomatyzowana jak poprzednia lecz jest darmowa i posiada wszystko do odtwarzania IPTV.