Nie wszystkie urządzenia posiadają wejście USB. Jeśli potrzebujemy zainstalować jakąś aplikacje, której nie ma w sklepie Google Play możemy użyć do tego programu Downloader.

(Na poniższym filmie znajduje się instalacja aplikacji Downloader + StrimsAPP na urządzeniu Fire TV Stick)

1. Pierwszym krokiem będzie zainstalowanie darmowej aplikacji Downloader, która znajduje się w sklepie Google Play. Wejdź w wyszukiwanie i wprowadź "Downloader by AFTVnews". Zazwyczaj wystarczy wprowadzić tylko literkę D. Po instalacji jeszcze jej nie uruchamiaj a przejdź do kolejnego punktu.2. Kolejną czynnością będzie zezwolenie naszemu urządzeniu na instalacje aplikacji z zewnętrznych źródeł.
W zależności od urządzenia jakie posiadamy:

- Fire TV Stick: Wejdź w Ustawienia -> Mój Fire Tv -> Opcje programisty -> Aplikacje z nieznanych źródeł (włącz)

- TvBoxy np. Xiaomi MiBox: Wejdź w Ustawienia -> Ustawienia urządzenia -> Bezpieczeństwo -> Nieznane aplikacje (odznacz)
Następnie wejdź w zakładkę wyżej i przy aplikacji Downloader włącz zezwolenie.

- Google Chromecast: Ustawienia -> System -> Opcje -> System -> Informacje -> Android TV OS build i następnie klikaj w tą zakładkę do momentu aż pokaże się napis, że włączone zostały opcje programisty.
Wróć teraz do głównych ustawień -> Aplikacje -> Bezpieczeństwo -> Włącz zezwolenie przy aplikacji Downloader.
Cała operacja jest pokazana na tym Filmie instruktarzowym3. Teraz możemy wejść w nasze aplikacje i wejść w Downloader. Na głównym ekranie jest pole do wprowadzenia adresu aplikacji, którą chcemy ściągnąć. Możemy też użyć kodu. Na przykładzie naszej aplikacji do oglądania telewizji StrimsTVAPP wystarczy wprowadzić kod 52166 i nastąpi ściąganie a potem instalacja. Po ukończeniu możemy wyjść z Downloadera i w zakładce aplikacja będzie program który zainstalowaliśmy.