1. Edycja listy i sortowanie kanałów.

Czasami w naszej liście nie odpowiada nam rozmieszczenie kanałów lub jest ich za dużo. Przy pomocy zwykłego notatnika Windows możemy je bez problemu pozamieniać lub po prostu usunąć. Po wpisaniu adresu naszej listy z kanałami do przeglądarki powinna pojawić się opcja zapisania jej na dysku. Plik ten będzie miał najczęściej rozszerzenie ".m3u". Gdy przeniesiemy go do notatnika pojawi nam się cala lista z kanałami.

Poniżej przykładowe zdjęcie listy od środka:

Gdy jakieś kanały nie są nam potrzebne, możemy je po prostu usunąć. Żeby zachować prawidłową składnię naszej biblioteki musimy trzymać się pewnej reguły:

Tak właśnie wygląda jedna pozycja w naszej liście. W razie potrzeby można dowolnie zmieniać ich ustawienie. Wystarczy całe dwie linijki wyciąć i wkleić w odpowiednie miejsce. Pamiętajmy, że jeden kanał zaczyna się od znacznika "#EXTINF:" a kończy na adresie URL serwera ".m3u8"

Jest jeszcze parę dodatkowych funkcji, które możemy dodać do naszego kodu:

Te funkcje nie są obowiązkowe. Niektórym programom do oglądania IPTV wystarczy tylko podanie nazwy kanału a one same odnajdują logo czy EPG w swojej bazie.

Kiedy skończymy edycje listy, możemy ja zapisać na komputerze lub dysku zewnętrznym. Jeżeli chcesz mieć dostęp również poza domem proponuje umieszczenie tego pliku na jakimś serwerze. Gdy nie posiadamy swojego prywatnego można skorzystać np. z pastebin.com. Pamiętaj tylko gdy tworzysz nowy pastebin zaznacz opcje "Paste Exposure: Unlisted" wtedy nikt obcy nie będzie miał do niej dostępu. Następnie po utworzeniu kliknij opcje raw i gotowe. Ten link możesz wrzucać na inne urządzenia gdziekolwiek jesteś.